Послуги

Монтаж лічильників тепла

Часто власники квартир стурбовані складністю процедури установки лічильника, дорожнечею замовлення оформлення і установки, і задають питання, а чи можна самостійно встановити такий лічильник?Ви цілком можете зробити процедуру оформлення самостійно. Необхідно тільки знати етапи процедури, які ми розглянемо нижче. Якщо ж ви не хочете бігати по інстанціях самостійно, довірте цю роботу нашій компанії.

Підготовка до встановлення лічильника тепла

Перш ніж встановити лічильник тепла в квартирі, повинні бути дотримані наступні умови:

  • У багатоквартирному будинку встановлений загальнобудинковий лічильник тепла. При цьому не менше 75% квартир будинку мають власні прилади обліку тепла.
  • Відповідно до технічних умов, викладених в документації на квартиру, можливість підключення лічильника не виключена.

Якщо основні умови дотримані, ви починаєте процедуру установки лічильника з написання заяви в обслуговуючу вас житлову організацію. У заяві ви просите встановити прилад обліку тепла у вашій квартирі. Після отримання заяви в житловій організації вас направляють в організацію, яка постачає тепло до вашого будинку.
Наступний етап процедури – замовлення фахівця для установки лічильника. Слід зазначити, що такий фахівець повинен мати ліцензію на виконання подібних робіт, тому вам необхідно звернутися в ліцензовану фірму, яка надасть проект установки і майстри для виконання робіт по монтажу. Далі слід вибрати прилад обліку. На асортименті лічильників ми зупинимося докладніше.

Вибір лічильника тепла

Ознайомившись з асортиментом приладів обліку тепла в магазинах, ви побачите два основних типи лічильників – промислові та квартирні. Квартирні лічильники тепла призначені для каналу 15-20 мм. Вони можуть вимірювати надходження тепла з розрахунку 0,6-2,5 м3 / год. Вибір квартирних лічильників представлений моделями, що мають різну конструкцію, принцип роботи, переваги і недоліки. Кожен тип пристосований для різних умов теплопостачання, особливостей системи теплозабезпечення. Ви можете зустріти в магазинах:

  • тахометричні лічильники;
  • електромагнітні;
  • ультразвукові;
  • вихрові.

Тахометричні лічильники обліку тепла встановлюються на горизонтальний трубопровід загальдомової мережі. Основний недолік таких лічильників – вони вимагають додаткової фільтрації теплоносія, оскільки легко засмічуються іржею і брудом. Крім того, вони знижують тиск в системі. Особливості конструкції визначають наступні типи тахометричних лічильників: гвинтові, турбінні та крильчасті.
Ультразвуковий лічильник працює, подаючи сигнал ультразвука через теплоносій. Отримавши сигнал, приймач відображає результат аналізу сигналу. Пристрій різних ультразвукових лічильників відрізняється видом використовуваного витратоміра. При покупці слід врахувати розмір приладу, який може просто не підходити для установки.
Електромагнітний лічильник може бути встановлений на закритій або відкритій системі теплопостачання. Він враховує дані тиску в системі, витрата температури. Забороняється заносити в пристрій проводяться необхідні розрахунки і на моніторі висвічується цифра витрати. Встановлюватися може в будь-якому положенні – вертикальному, горизонтальному або похилому. При розбіжності розміру діаметра труби з фланцем, використовують перехідники. Основний недолік приладу – висока ціна.
Вихрові лічильники розраховують витрату тепла, враховуючи вихрові потоки, що утворюються при проходженні теплоносія через перешкоду на шляху. Вони встановлюються на трубу горизонтально між двох патрубків.

Порада. Монтувати лічильник тепла самостійно не можна! Інакше вам його просто не зареєструють.

Ви встановили лічильник тепла. Що робити далі?

Майстер, запрошений для установки лічильника, монтує обраний прилад обліку. Після монтажу лічильника в квартиру для опломбування запрошується співробітник організації теплопостачання. Опломбували прилад, вам надається акт про виконання даних робіт, який слід підписати. В акті ви ставите підпис на згоду з нинішнього моменту оплачувати за тепло за показаннями приладу обліку. В цілому, процедура установки лічильника нескладна. Трохи вашого часу – і прилад буде радувати вас реальною економією коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *