Блог

Розширювальний бак

Розширювальні баки є невід’ємним елементом систем опалення та водопостачання.  Розширювальний бак або якще його називають гідроакумулятор компенсує збільшення тиску води тим самим вони вирівнюють тиск в системі, захищаючи труби запірну арматуру та сантехнічні прилади від гідравлічного удару, що виникає при включенні насоса. Купити розширювальний бак Львів ви можете за адресою вул. Пасічна 127., баки на котельню, гідроакумулятори.

Сьогодні на ринку представлено безліч марок різних виробників. Наприклад, німецькі розширювальні баки Reflex, баки Zilmet і ELBI. Фахівці вважають цінову політику цих компаній розумною, а також відзначають надійність і простоту установки і подальшої експлуатації розширювальних баків європейського виробництва. Най бюджетнішими баками які представлені ТзОВ Західна Тепло Інноваційна Компанія є баки Watersistem Туреччина. Дані розширювальні баки на опалення бувають , 12л, 19літрів, 24літра, 35л, 50л, 60літрів, 80л, Бак акумулятор 100літровий, 150л, розширювальний бак 200л, 300літрів, 500літрів, 750л, та Бак розширювальний 100літрів.

Особливо уважні виробники до ємностей, призначених для систем з питною водою – так, при виготовленні розширювальних баків гідроакумуляторів застосовуються тільки ті матеріали, які не роблять негативного впливу на хімічні властивості та смакові якості води, тому пити чай з власного водопроводу мешканці будинку можуть, не хвилюючись за своє здоров’я.

Розширювальний бак на опалення Львів Конструкція

Розширювальний бак всередині розділений гумовою мембраною на дві камери різного розміру: у одну на заводі-виробнику накачують повітря, інша дістається покупцеві порожній. Саме в неї після завершення монтажу та запуску систем водопостачання та опалення в міру нагрівання буде надходити вода або теплоносій. Стиснене повітря в баку прагне відновити свій первинний об’єм, тому при охолодженні рідина буде витіснятися назад в систему. Так в трубах створюється постійний тиск, і система працює стабільно, без перевантажень і стрибків тиску.

До речі, до описаної конструкції додумалися не відразу. У системах старого зразка, які зараз майже не застосовуються, що утворився внаслідок нагріву системи надлишок води надходив у відкритий резервуар, розташований десь на горищі будинку, а при охолодженні повертався назад в труби. Все було б добре, якби не існувала небезпека виходу теплої води «з берегів» резервуара і заливання нижніх частин будинку. Крім того, постійне зіткнення водного середовища з повітряної викликало корозію труб і батарей; ще більш гіршим проявом цього контакту ставали повітряні пробки і порушення циркуляції теплоносія в системі.

Розширювальні баки мембранні, та баки зі змінною мембраною

Окремо треба сказати про мембрані, оскільки цей гнучкий елемент покликаний витримувати основний тиск води. Від її надійності залежить довговічність роботи бака. Виготовляють розширювальні баки з двома видами мембран: фіксованими і змінними.

Фіксована мембрана застосовується в конструкціях, описаних вище: мембрана розділяє бак надвоє і притискається до стінки тиском закачаного повітря. Вода в системі, починаючи нагріватися, збільшується в об’ємі і під впливом підвищеного тиску надходить в розширювальний бак, відсуваючи мембрану тиском що утримується з іншого боку мембрани повітря. Охолодившись в баку, вода повертається в труби. Цей пристрій вважається досить надійним, за умови, що власник буде контролювати наявність тиску повітря в розширювальному баку.

Змінна мембрана виглядає зовсім по-іншому: це шаро- або грушоподібна гумова ємність всередині бака. Вся рідина з системи опалення чи водопостачання потрапляє саме в неї і не стикається зі стінками бака. Перевага даної мембрани складається саме в її змінності, в той час як фіксовану мембрану замінити не можна.

Для систем опалення головна вимога до мембрани – робота в режимі високих температур, в той час як система водопостачання, яка постійно вмикається і вимикається слідом за відкриттям і закриттям кранів, важлива її еластичність.

Розрахунок розширювального бака, підбір розширювального бака для систем

Загальні рекомендації для вибирає розширювальний бак можуть бути наступні: вибрати необхідний об’єм; визначитися з конструкцією і матеріалом мембрани; нарешті, звернути увагу на масу виробу та його габарити. Розширювальний бак розраховують за формулами, що враховують обсяг води в системі, початковий тиск повітря в розширювальному баку і максимальний робочий тиск, але пересічному споживачеві досить знати, що обсяг бака повинен складати приблизно 1/10 від загального обсягу теплоносія в системі опалення. Правильно підібрати обсяг розширювального бака важливо для довговічності всієї системи опалення та водопостачання. Навіть при найвищій температурі нагріву води тиск в системі не повинно перевищувати максимально допустимий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *