Блог

Що таке американка

Що таке «американка» в сантехніці? Американка звучить як іноземка, але вже більше 15 років користується попитом в ремонтних сантехнічних роботах на території України. Американка – це роз’ємне різьбове з’єднання.До появи цього з’єднання довгий час користувалися згонами, які на горищах і підвалах царюють і до цього дня. Ми пропонуємо широкий вибір з’єднувальних елементів будь-якої конструкції і діаметру.

Де використовується американка?

Використовується американка (далі – без лапок) для стикувального з’єднання обладнання водяного обліку та арматури до трубопроводів систем гарячого і холодного водопостачання, в системах теплопостачання, в технологічних трубопроводах, які транспортують неагресивні рідини. Конусне з’єднання має ряд переваг – за рахунок відсутності додаткових герметизуючих матеріалів конусне або сферичне з’єднання, виконане за принципом «метал – метал» буде більш міцним і довговічним. Більш стійким до зміни температурного режиму навколишнього середовища і різних хімічних впливів. Це з’єднання допускається використовувати при незначному відхиленні осей стиків, без втрати герметичності з’єднання.
Різьбове з’єднання дає можливість швидко закріпити і під’єднати або демонтувати трубопровід і регулюючі елементи водопровідної або опалювальної мереж. Гайку, що входить до складу з’єднання, можна використовувати кілька разів, для цього необхідно замінити використаний (деформований) ущільнювач, це дає можливість заощадити в монтажі за часом і матеріальних витратах. Застосування американки дає переваги перед використанням звичайної муфти з контргайкою.

З чого виготовляється американка?

Для сантехніки вироби виготовляються з різних матеріалів. Так в продажу можна зустріти чавунні, з нержавіючої сталі і латуні з покриттям з нікелю або хрому, комбіновані з поліпропіленовими деталями, металопластикові.
Американка – це сполучний елемент, призначений для швидкого і зручного стикування між собою трубопроводів з різних матеріалів, що мають внутрішню або зовнішню різьбу. Виріб конструктивно складається з таких компонентів:

  • швидкороз’ємна шестигранна гайка з різьбленням;
  • 2 фітинга, також мають різьбу;
  • гумова, поліуретанова або паронітові прокладка (в деяких моделях, зокрема, в конусних, її може не бути.

Американка буває плоска, в цьому випадку герметичність з’єднання досягається прокладкою. Вона дешева і найбільш компактна. При експлуатації може знадобитися підтяжка гайки і заміна відпрацьованої прокладки. З цих міркувань, з’єднання з прокладкою краще не робити прихованими.
Інший варіант – конусна американка. Тут прокладка не потрібно, оскільки відполіровані частини фітингів, зроблені як конус, при закручуванні гайки щільно туляться одна до одної. Відхилення по осі монтованих труб не повинно перевищувати 5 градусів. Їх слід уважно перевіряти на приховані дефекти, оскільки зазвичай вони використовуються в найбільш важливих з’єднаннях.
Залежно від різьби, зовнішньої або внутрішньої, виділяють три типи американок:

  • муфта-різьба;
  • муфта-муфта;
  • різьба-різьба.

Існують також варіанти без різьби, для з’єднання під зварювання. Вибір підходящої деталі дозволяє обійтися одним з’єднувальним вузлом без додаткових елементів при монтажі. Роз’ємне з’єднання типу американка випускається під всі ходові розміри труб. На практиці найчастіше доводиться мати справу з розмірами 1/2 дюйма і 3/4 дюйма.
Конструкція цього з’єднання, в залежності від місця застосування, може бути прямою або кутовою, а різьбові стики плоскі (циліндричні) і конусні. Для плоских стиків застосовують прокладки ущільнювачів поліуретанові, гумові або паронітові. Конусне з’єднання особливо добре з точки зору герметичності, оскільки не вимагає прокладок і стійкіше до перепадів температур і відхилень осей з’єднувальних ділянок.

Ключ для американок

При всій своїй простоті і привабливості є у американки секрет, який не лежить на поверхні. Але його повинен знати кожен, хто займається монтажем – а ви знаєте, чим її закручувати? Справа в тому, що накидна гайка управляється звичайним ріжковим ключем, але ж є ще прес-фітинги для металопластикових труб, які необхідно вкручувати на місце посадки внутрішнім ключем. А це може бути або шестигранник, що простіше, або циліндр з вибірками під зачепи, що складніше, але надійніше.

Переваги

Монтаж з’єднання виконується дуже швидко. Для цього достатньо просто закрутити гайку; З’єднання роз’ємне з накидною гайкою американка дає можливість демонтувати його і використовувати повторно для інших з’єднань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *