Блог

Вибір металопластикових труби для систем опалення та водопостачання

Труби металопластикові абсолютно не схильні до корозії і утворення сольових відкладень, легко згинаються і зберігають свою форму, мають низькі постійні в часі гідравлічні втрати за рахунок малої шорсткості поверхні внутрішнього каналу.Труби металопластикові непроникні для кисню і світла на відміну від труб із зшитого поліетилену. Особливо привабливим фактором при виборі типу труб для системи опалення, тепла підлога і водопостачання є простота монтажу металопластикових труб. При використанні обтискних фітингів монтаж проводиться двома гайковими ключами, при використанні прес-фітингів потрібна наявність спеціального прес-інструменту, однак, під час встановлення з’єднання виходить більш надійним і нерознімним.
На сьогоднішній день ринок не відчуває проблем з пропозиціями по металопластикових трубах. Велика кількість виробників пропонує свою продукцію, і металопластикові труби можна придбати практично в будь-якому сантехнічному магазині.
Насиченість ринку металопластиковими трубами різних торгових марок, ставить непросту задачу при виборі металопластикових труб не тільки пересічному покупцеві але і досвідченому фахівцеві. Іноді навіть досвідчений монтажник не може визначити якість придбаної металопластикової труби, немає і спільної думки серед інсталяторів систем опалення та водопостачання, яка металопластикова труба якісна, а яка ні.
Будь-яка металопластикова труба являє собою конструкцію з трьох основних і двох сполучних шарів позиція. Перший секрет вибору торгової марки полягає в розумінні складу матеріалу використовуваного для виготовлення внутрішнього і зовнішнього шарів металопластикової труби. У першому наближенні можна сказати що внутрішній і зовнішній шар металопластикової труби “виготовляються з поліетилену”.
Залежно від технології отримання, поліетилен підрозділяється на поліетилен низької щільності (високого тиску) (LDPE, ПВД), середньої щільності (середнього тиску) (MDPE, ПСП) і високої щільності (низького тиску) (HDPE, ПНД). Кожен із зазначених поліетиленів має свою область застосування і далеко не всякий підходить до виготовлення металопластикових труб. Якісна металопластикова труба має особливу структуру молекулярних зв’язків використовуваного поліетилену для виготовлення внутрішнього і зовнішнього шарів. З підвищенням щільності і молекулярного ваги поліетилену зростає його стійкість з одного боку до хімічних впливів, а з іншого боку істотно розширюється температурний  діапазон роботи. Виробник, який дорожить своїм ім’ям, для виготовлення внутрішнього і зовнішнього шарів буде використовувати особливий, зшитий поліетилен (PEX). Під “зшивкою” поліетилену розуміють створення просторової решітки в поліетилені високої щільності за рахунок утворення поздовжньо-поперечних зв’язків між макромолекулами полімеру. Відносна кількість поперечних зв’язків в одиниці об’єму поліетилену визначається показником “ступеня зшивання”. З цієї причини, металопластикові труби зроблені із зшитого поліетилену придатні для тривалого застосування (до 50 років) в середовищах з робочою температурою 95 ° С і тиском 10 бар. Вони мають крім підвищеної міцності хорошу стійкість до низьких температур і ультрафіолетового випромінювання. Чи знають це виробники металопластикових труб? Звичайно ж знають, але процес виробництва труб з ПВХ набагато складніший і дорожчий ніж виготовлення труб з дешевих поліетиленів. З цієї причини наші ринки переповнені дешевими металопластиковими трубами використання в будівництві яких, рівносильно закладці міни уповільненої дії – вибух станеться коли ви його не чекаєте і вартість ремонтно-відновлювальних робіт буде в десятки разів перевищувати ту економію, яка була досягнута при придбанні труби невідомої торгової марки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *