Блог

Вибираємо поліпропіленові труби

Ремонт або будівництво житла не обходиться без контролю з вашого боку, вірно? Тому часто постає завдання встановити систему опалення і водопровід з якісних матеріалів.Купити поліпропіленові труби, фітинги до них, інші складові наведених систем можна в 2 етапи. Перший – оцінка якості та надійності, другий – вартості виробів.
Отже, потрібно купити поліпропіленові труби. А фахівця, зазвичай, під рукою немає. Як знайти якісні, надійні труби, щоб потім не довелося шкодувати про зроблений вибір?

Оцінка поліпропіленових труб

Дані труби використовуються в системах опалення, водопостачання. Температури в цих системах і тиску робочої рідини можуть бути досить високими – до 10 Бар максимум. Тому необхідно чітко уявляти, яку саме «модель» труби Ви шукаєте. Варіантів кілька:

  • поліпропіленова труба PN 20 (10 і ін);
  • поліпропіленова труба, армована скловолокном;
  • поліпропіленова труба із армуванням алюмінієм і т.п.

В першу чергу необхідно оглянути труби на предмет зовнішніх видимих ​​дефектів – розрізи, стружка, нерівномірний колір поверхні, її шорсткість, нерівна поверхня, будь-які опуклості або овальний профіль, інші ознаки браку при виробництві або транспортуванні.
Маркування поліпропіленових труб повинно відповідати їх конструкції. Якщо труба поліпропіленова армована композит PN 25 20 * 3,4 мм на «борту» має напис Fiber Pipe PN 25 (далі – розмірність і ін. параметри), то в торці труби повинно бути чітко видно скловолоконний прошарок. Ця труба використовується зазвичай в системі гарячого водопостачання та опалення, в її поліпропіленовий «корпус» впаяні нитки зі скловолокна. Вони утворюють надійний міцний каркас, завдяки якому труба більш жорстка, ніж неармована. При цьому вона зберігає достатню гнучкість, більш пластична ніж армована алюмінієм.
При погляді на торець деяких низькоякісних армованих поліпропіленових труб можна часто побачити «розрив» у матеріалі для армування. Це означає що при заявленому в маркуванні тиску трубу просто розірве.
Від чого залежить в цілому зовнішній вигляд і якість поліпропіленових труб? Декілька факторів – вихідна сировина, товщина стінок, матеріал армування, якість виготовлення.
При більш детальному огляді важливо приділити увагу:

  • визначення якості сировини. Стінки поліпропіленової труби не повинні пропускати світло. Використовуйте ліхтарик, якщо немає яскравого сонячного світла. Допускається ледь помітна світлова пляма;
  • товщину стінки можна просто заміряти високоточним вимірювальним інструментом;
  • якість армування можна розглянути на зрізі труби. Алюміній, скловолокно повинні бути цілісним шаром.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *